IGT Red

Azienda Agricola Tua Rita Rosso dei Notri

Azienda Agricola Tua Rita
Denomination
Toscana IGT
Region
Tuscany
Body
Full
Best price
£20.00

2024 · 75cl · checked 27 Sep

Prices read daily from 4 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Azienda Agricola Tua Rita Rosso dei Notri

£20.00 best price · 4 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Hedonism Best price 2024 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£20.00 £26.67/L
Xtrawine Best price 2024 · 75cl · checked 26 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£20.00 £26.67/L
Millesima Best price 2022 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£23.90 £31.87/L
Millesima Best price 2023 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£24.20 £32.27/L
Orchardwines Best price 2020 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£25.30 £33.73/L

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £20.00 at hedonism
Price spread £20.00 - £25.30 Across 4 UK retailers tracked
Retailers tracked 4UK 5 in stock
Vintages live 2024 · 2023 · 2022 Current release: 2024
Per-litre (75 cl basis) £26.67 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2024 Current release
Best price
£20.00
Retailers
2 in stock
2023 Previous release
Best price
£24.20
Retailers
1 in stock
2022 Previous release
Best price
£23.90
Retailers
1 in stock
2020 Previous release
Best price
£25.30
Retailers
1 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Azienda Agricola Tua Rita Rosso dei Notri