IGT Red

Isole e Olena Cepparello

Isole e Olena
Grape
Sangiovese
Denomination
Toscana IGT
Region
Tuscany
Body
Medium to full
Best price
£99.00

2020 · 75cl · checked 27 Sep

Prices read daily from 8 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Isole e Olena Cepparello

£99.00 best price · 8 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Hedonism Best price 2020 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£99.00 £132.00/L
Vino Best price 2022 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£102.00 £136.00/L
Xtrawine Best price 2022 · 75cl · checked 26 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£106.00 £141.33/L
Thewinesociety Best price 2022 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£108.00 £144.00/L
Svinando Best price 2019 · 75cl · checked 24 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£123.00 £164.00/L
Orchardwines Best price 2021 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£150.00 £200.00/L
Majestic Best price 2020 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£152.00 £202.67/L
Hedonism Best price 2001 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£165.00 £220.00/L
Bbr Best price 2016 · Double magnum 300cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£399.00 £133.00/L
Unavailable (3)
Bbr Best price 2020 · 75cl · checked 27 Sep
Out of stock
£94.00 £125.33/L
Out of stock
Hedonism Best price 2010 · 75cl · checked 27 Sep
Out of stock
£145.00 £193.33/L
Out of stock
Hedonism Best price 2017 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Out of stock
£175.00 £116.67/L
Out of stock

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag. Case and magnum listings show a per-bottle or per-litre equivalent and sit outside the best-price figure.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £99.00 at hedonism
Price spread £99.00 - £399.00 Across 8 UK retailers tracked
Retailers tracked 8UK 9 in stock
Vintages live 2022 · 2021 · 2020 Current release: 2022
Per-litre (75 cl basis) £132.00 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2022 Current release
Best price
£102.00
Retailers
3 in stock
2021 Previous release
Best price
£150.00
Retailers
1 in stock
2020 Previous release
Best price
£99.00
Retailers
2 in stock
2019 Previous release
Best price
£123.00
Retailers
1 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Isole e Olena Cepparello