DOCG Red

Ceretto Barolo Bricco Rocche

Ceretto
Grape
Nebbiolo
Denomination
Barolo DOCG
Region
Piedmont
Body
Medium to full
Best price
£176.00

2020 · 75cl · checked 27 Sep

Prices read daily from 3 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Ceretto Barolo Bricco Rocche

£176.00 best price · 3 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Vino Best price 2020 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£176.00 £234.67/L
Millesima Best price 2020 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£177.20 £236.27/L
Millesima Best price 2018 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£206.90 £275.87/L
Millesima Best price 2021 · 75cl · checked 17 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£215.10 £286.80/L
Vino Best price 2021 · 75cl · checked 24 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£220.00 £293.33/L
Vinissimus Best price 2003 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£1,541.00 £1,027.33/L

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag. Case and magnum listings show a per-bottle or per-litre equivalent and sit outside the best-price figure.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £176.00 at vino
Price spread £176.00 - £1,541.00 Across 3 UK retailers tracked
Retailers tracked 3UK 6 in stock
Vintages live 2021 · 2020 · 2018 Current release: 2021
Per-litre (75 cl basis) £234.67 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2021 Current release
Best price
£215.10
Retailers
2 in stock
2020 Previous release
Best price
£176.00
Retailers
2 in stock
2019 Sold through
Best price
not listed
Retailers
0 in stock
2018 Previous release
Best price
£206.90
Retailers
1 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Ceretto Barolo Bricco Rocche
Check Availability