IGT Red

Lodovico Tenuta di Biserno

Tenuta di Biserno

Denomination
Toscana IGT
Region
Tuscany
Best price
£375.00

2013 · 75cl · checked 27 Sep

Prices read daily from 2 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Lodovico Tenuta di Biserno

£375.00 best price · 2 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Corneyandbarrow Best price 2007 · Case of 6 · £1,028.59 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£171.43 a bottle · £228.58/L
Corneyandbarrow Best price 2008 · Case of 6 · £1,285.69 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£214.28 a bottle · £285.71/L
Corneyandbarrow Best price 2017 · Case of 3 · £643.32 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£214.44 a bottle · £285.92/L
Corneyandbarrow Best price 2011 · Case of 3 · £731.52 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£243.84 a bottle · £325.12/L
Corneyandbarrow Best price 2012 · Case of 3 · £912.84 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£304.28 a bottle · £405.71/L
Corneyandbarrow Best price 2013 · Case of 3 · £912.85 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£304.28 a bottle · £405.71/L
Corneyandbarrow Best price 2015 · Case of 3 · £1,033.78 for the case · checked 24 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£344.59 a bottle · £459.46/L
Hedonism Best price 2013 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£375.00 £500.00/L
Corneyandbarrow Best price 2008 · Case of 3 × Magnum 150cl · £1,285.69 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£428.56 a bottle · £285.71/L
Corneyandbarrow Best price 2019 · Case of 3 · £1,338.75 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£446.25 a bottle · £595.00/L
Corneyandbarrow Best price 2011 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£458.27 £305.51/L
Corneyandbarrow Best price 2020 · Case of 3 · £1,403.85 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£467.95 a bottle · £623.93/L
Hedonism Best price 2018 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£560.00 £373.33/L
Corneyandbarrow Best price 2007 · Case of 3 × Magnum 150cl · £1,700.59 for the case · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£566.86 a bottle · £377.91/L
Corneyandbarrow Best price 2018 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£577.99 £385.33/L
Corneyandbarrow Best price 2012 · Magnum 150cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£608.56 £405.70/L
Corneyandbarrow Best price 2013 · Double magnum 300cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£929.76 £309.92/L
Corneyandbarrow Best price 2012 · Double magnum 300cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£1,214.26 £404.75/L
Corneyandbarrow Best price 2015 · Double magnum 300cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£1,457.11 £485.70/L
Unavailable (3)
Corneyandbarrow Best price 2018 · Case of 3 · £697.32 for the case · checked 24 Sep
Out of stock
£232.44 a bottle · £309.92/L
Out of stock
Corneyandbarrow Best price 2016 · Case of 3 · £1,032.84 for the case · checked 15 Sep
Out of stock
£344.28 a bottle · £459.04/L
Out of stock
Hedonism Best price 2016 · 75cl · checked 27 Sep
Out of stock
£450.00 £600.00/L
Out of stock

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag. Case and magnum listings show a per-bottle or per-litre equivalent and sit outside the best-price figure.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £375.00 at hedonism
Price spread £171.43 - £1,457.11 Across 2 UK retailers tracked
Retailers tracked 2UK 19 in stock
Vintages live 2020 · 2019 · 2018 Current release: 2020
Per-litre (75 cl basis) £500.00 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2020 Current release
Best price
£467.95 a bottle, by the case of 3
Retailers
1 in stock
2019 Previous release
Best price
£446.25 a bottle, by the case of 3
Retailers
1 in stock
2018 Previous release
Best price
£560.00 magnum
Retailers
2 in stock
2017 Previous release
Best price
£214.44 a bottle, by the case of 3
Retailers
1 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Lodovico Tenuta di Biserno
Check Availability