DOCG Red

Brunello di Montalcino Campogiovanni

Agricola San Felice

Grape
Sangiovese
Region
Tuscany
Body
Medium to full
Best price
£38.00 Save 22%

2021 · 75cl · checked 26 Sep

Prices read daily from 3 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Brunello di Montalcino Campogiovanni

£38.00 best price · 3 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Xtrawine Best price Save 22% 2021 · 75cl · checked 26 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£38.00 was regular price £49.00 £50.67/L
Vino Best price 2021 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£41.00 £54.67/L
Millesima Best price 2019 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£52.10 £69.47/L
Millesima Best price 2020 · 75cl · checked 22 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£53.70 £71.60/L
Vino Best price Save 14% 2020 · Magnum 150cl · checked 26 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£89.00 was regular price £103.49 £59.33/L
Unavailable (2)
Xtrawine Best price 2020 · 75cl · checked 26 Sep
Out of stock
£45.00 £60.00/L
Out of stock
Xtrawine Best price 2016 · 75cl · checked 20 Sep
Out of stock
£55.00 £73.33/L
Out of stock

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag. Case and magnum listings show a per-bottle or per-litre equivalent and sit outside the best-price figure.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £38.00 at xtrawine
Price spread £38.00 - £89.00 Across 3 UK retailers tracked
Retailers tracked 3UK 5 in stock
Vintages live 2021 · 2020 · 2019 Current release: 2021
Per-litre (75 cl basis) £50.67 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2021 Current release
Best price
£38.00
Retailers
2 in stock
2020 Previous release
Best price
£53.70
Retailers
2 in stock
2019 Previous release
Best price
£52.10
Retailers
1 in stock
2016 Sold through
Best price
not listed
Retailers
0 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Brunello di Montalcino Campogiovanni