DOCG White

Roero Arneis Giacomo Fenocchio

Azienda Agricola Giacomo Fenocchio

Grape
Arneis
Denomination
Roero DOCG
Region
Piedmont
Body
Light to medium
Best price
£23.10

2024 · 75cl · checked 24 Sep

Prices read daily from 2 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Roero Arneis Giacomo Fenocchio

£23.10 best price · 2 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Vino Best price 2024 · 75cl · checked 24 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£23.10 £30.80/L
Hedonism Best price 2024 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£25.00 £33.33/L
Unavailable (1)
Hedonism Best price 2025 · 75cl · checked 27 Sep
Out of stock
£25.00 £33.33/L
Out of stock

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £23.10 at vino
Price spread £23.10 - £25.00 Across 2 UK retailers tracked
Retailers tracked 2UK 2 in stock
Vintages live 2024 Current release: 2024
Per-litre (75 cl basis) £30.80 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2025 Sold through
Best price
not listed
Retailers
0 in stock
2024 Previous release
Best price
£23.10
Retailers
2 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Roero Arneis Giacomo Fenocchio