DOCG Red

Barolo Riserva DOCG Cannubi Damilano

Azienda Agricola Damilano

Grape
Nebbiolo
Denomination
Barolo DOCG
Region
Piedmont
Body
Medium to full
Best price
£211.00

2015 · 75cl · checked 27 Sep

Prices read daily from 3 UK retailers. We earn a commission on some links; it never changes the order.

Where to buy Barolo Riserva DOCG Cannubi Damilano

£211.00 best price · 3 retailers in stock · checked 27 Sep 2026

Stock is shown where the retailer publishes it, offers are sorted by price, and unavailable offers can’t be clicked.

Vino Best price 2015 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£211.00 £281.33/L
Xtrawine Best price 2018 · 75cl · checked 26 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£249.00 £332.00/L
Orchardwines Best price 2015 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£280.00 £373.33/L
Orchardwines Best price 2016 · 75cl · checked 27 Sep
Read from the retailer's page once a day. Confidence is low, so treat it as a guide and confirm at the retailer.
£295.00 £393.33/L

Stock status is read from each retailer’s page once a day and may lag.

Live UK pricing
Best price · 75 cl £211.00 at vino
Price spread £211.00 - £295.00 Across 3 UK retailers tracked
Retailers tracked 3UK 4 in stock
Vintages live 2018 · 2016 · 2015 Current release: 2018
Per-litre (75 cl basis) £281.33 Per-litre price for the lowest current offer
Last checked 27 Sep 2026 Refreshed once every 24 hours
Vintages
2018 Current release
Best price
£249.00
Retailers
1 in stock
2016 Previous release
Best price
£295.00
Retailers
1 in stock
2015 Previous release
Best price
£211.00
Retailers
2 in stock

Drink-now / hold guidance reflects general style cues for this wine, not a forecast for a specific bottle. Where vintage-level editorial notes exist, they appear above.

You May Also Appreciate

Affiliate disclosure. Some links above are affiliate links. If you buy through them we may earn a small commission at no extra cost to you. Editorial coverage, ratings and tasting notes are written independently and a retailer cannot pay to be listed or to be ranked higher.

How retailer prices are sourced. Prices and stock are read from each retailer’s public product page once a day. Outbound buy links carry rel="nofollow sponsored noopener". The list is sorted by price; we do not accept payment for placement.

What we will never do. Imply we tasted a bottle when we didn’t. Imply stock when a retailer is out. Imply independence on links that are paid affiliate links.

Barolo Riserva DOCG Cannubi Damilano
Check Availability